Dzień sportu 2017

Jak co roku, na początku czerwca, odbył się w naszej placówce tzw. Dzień Sportu. Jest to impreza, w której wychowankowie mogą konkurować między sobą w zawodach sportowych. Po raz kolejny wychowankowie mieli okazję wykazać się w siedmiu kategoriach indywidualnych: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, skok wzwyż, skok w dal i wyciskanie sztangi. Ponadto chłopcy rywalizowali też grupowo – przeciągali linę. Do przeciągania liny zgłosili się również pracownicy placówki, pojedynek wychowawców z pracownikami ochrony rozstrzygnął się na korzyść tych drugich. Trzeba też przyznać, że wychowankowie w roli kibiców spisali się równie dobrze, co w roli sportowców.

Po podsumowaniu wszystkich osiągnięć indywidualnych wyłoniono najwszechstronniejszego sportowca placówki. W tym roku rywalizacja była naprawdę zacięta i do ostatniej chwili nie wiadomo było kto otrzyma ten tytuł. W klasyfikacji grupowej bezkonkurencyjna okazała się druga grupa internatowa.

Po wysiłku sportowych chłopcy mieli też chwilę relaksu. Kiełbaski z grilla i muzyka umilały chłopcom wolny czas spędzony na świeżym powietrzu. Następna impreza niebawem – tym razem wykażą się siłacze…

Autor: