Gdy zostanę TATĄ będę kochać nad życie…

Dnia 27 stycznia 2015 r w naszej placówce ruszył projekt Fundacji po Drugie „ GDY zostanę TATĄ……….”

Pierwsze zajęcia odbyły się z położną, która przeprowadziła zajęcia dotyczące pielęgnacji i opieki nad noworodkiem oraz zagadnienia związane ze zdrowiem kobiety (karmienie piersią, poród) i rolą mężczyzny w opiece nad noworodkiem oraz rolą wspierającą dla kobiety.

Dalsze zajęcia : przeprowadzenie  warsztatów teoretycznych i praktycznych z zakresu opieki nad dzieckiem i odpowiedzialnej roli ojca odbędą się 31.01.2015 r i 01.02.2015 r . Przeprowadzi je sama Prezeska Fundacji po Drugie Agnieszka Sikora. Chłopcy otrzymają  pod opiekę specjalną lalkę. Przez 3 dni będą się nią opiekować  jak prawdziwym dzieckiem. Lalki są odpowiednio programowane i dzięki specjalnej bransoletce, którą otrzymuje opiekun, reagują tylko na jego pomoc. Jedynie opiekun może lalkę uśpić, pocieszyć itp. Praca z lalką trwa 24 godziny na dobę.

Wychowawcy codziennie otrzymują wydruk komputerowy, na podstawie którego mogą ocenić pracę wychowanka.

Codzienna opieka nad niemowlęciem pozwala uzmysłowić uczestniczkom projektu prawdziwy trud ojcostwa, pomaga również w opanowaniu typowych czynności (przewijanie, karmienie, usypianie) i pokonaniu bariery lęku przed małym dzieckiem.

Autor: