HIP HOP – „ Drugą Szansą „ w resocjalizacji…………

W ramach profilaktyki uzależnień / polegającej także na uczeniu i wdrażaniu alternatywnych sposobów zachowań, rozwijaniu pasji i zainteresowań muzycznych, uczeniu konstruktywnego spędzania czasu wolnego, zachęcania do aktywności / Zespół Diagnostyczno-Korekcyjny już w 2013 r nawiązał współpracę z autorem projektu RAP PEDADAGOGIA w Pabianicach, który przeprowadził z naszymi chłopcami kilka warsztatów muzycznych. To zapoczątkowało zainteresowanie naszych wychowanków rapem, który jest w naszym kraju synonimem muzyki ulicy i ma terapeutyczną moc. Hip-Hop to kultura. Co prawda bardzo żywiołowa i nad wyraz spontaniczna, ale za to szczera i bezkompromisowa. To głos pokolenia, które nie ma łatwego życia i swój bunt wyraża muzyką.

Chłopcy działają w ramach Koła teatralno-muzycznego w naszej placówce. Piszą własne teksty, tworzą muzykę, nagrywają.

Mateusz i Bartek napisali piosenkę, której tekst bardzo porusza, bo jest prawdziwa !

Zatem w styczniu 2015 r ZDK nawiązał współpracę ze studentami łódzkiej filmówki, którzy z naszymi chłopcami opracowali scenariusz krótkiego filmu- teledysku.

Już 3 lutego br o 4 rano pobudka. Przyjazd reżysera, operatora, pedagożki z Łodzi do ZP. Zaczęły się zdjęcia, nagrywanie teledysku………….., później montażysta / przyjaciel studentów/ zmontował całość i………. 12 lutego 2015 r był gotowy.

OTO ON.

GRK i Biały : „ Takie czasy”. Posłuchajcie co chłopcy mają do powiedzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=G3EfDGxnLtA&feature=youtu.be

Autor: