27 października 2023 r. – zawody sportowe

ZAWODY STRONG BOY

27 października 2023 r. czworo naszych Wychowanków wzięło udział w mistrzostwach Polski WP Juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc.

Tego dnia odbyły się dwie ważne imprezy. Pierwsza to XI integracyjne mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc w kategoriach wiekowych: do 15 lat, 16 -17 lat, 18 -19 lat, 20 – 23 lat oraz w kategorii open. Drugą ważną imprezą, która odbyła się tego samego dnia był Strong Boy z udziałem najsłynniejszych w Polsce strongmanów: Krzysztofa Radzikowskiego, Przemka Radzikowskiego i Adama Żukowskiego. W tych zawodach uczestnicy musieli mierzyć się z trzema konkurencjami: przeciąganie BMW z firmy KME, spacer farmera oraz waga płaczu. Tutaj też były kategorie wiekowe do lat 15 i powyżej lat 15. W zawodach łącznie wystartowało 30 zawodników.

Nasi chłopcy osiągnęli świetne wyniki, zajęli najwyższe miejsca na podium, zdobyli medale i dyplomy.

Wielkie podziękowania dla pana Damian Oberdy, który zorganizował wyjazd i czuwał nad bezpieczeństwem na miejscu zawodów.

Zawodnicy, którzy uczestniczyli w zawodach mieli możliwość poznania pana Adama Łakawskiego – mistrza świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Mistrz świata poświęcił cały dzień zawodnikom, aby promować sporty siłowe. Młodzież mogła sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie oraz porozmawiać o diecie i treningach.

.

Autor: