Narodowa Gala Boksu

Trzech wychowanków z naszej placówki wraz z pedagogiem i dyrektorem wzięło udział w Narodowej Gali Boksu 2018. Ta ogromna impreza sportowa odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie i miała niezwykle widowiskową oprawę. Zaproszenie do udziału w Narodowej Gali Boksu w Warszawie wychowankowie otrzymali od fundacji Pomaganie jest Fajne, z którą to fundacją współpracujemy od kilku lat.

Przez wspomnianą fundację organizowane są cykliczne imprezy charytatywne – spotkania z wybitnymi sportowcami i aktorami. Zadaniem fundacji jest propagowanie postaw mających na celu przeciwdziałaniu agresji, wykazywanie wartości konsekwentnego dążenia do celu poprzez trudną pracę (ciężkie treningi), budzenie szacunku dla funkcjonowania norm i zasad, na których opiera się istota sportu, w tym również sportów siłowych, takich jak boks.

Obecność wychowanków na tej imprezie dała im możliwość poznania Stadionu Narodowego oraz udziału w znaczącym wydarzeniu sportowym i artystycznym. Oprócz walk bokserskich organizatorzy zapewnili również występy artystyczne. Gwiazdą wieczoru była Edyta Górniak, oprócz niej wystąpili: zespół Kombi oraz Liroy. Rangę imprezy podkreśla fakt udzielenia jej patronatu przez Panią Annę Marię Anders.

Autor: